Викенд временска: Што не чека на Први Април?

Викенд временска: Што не чека на Први Април?

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во текот на денот во планинските подрачја ќе има појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 18 до 24 степени.

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

Без позначителни промени ќе биде времето и во недела кога утринската температура ќе се движи од нула до шест, а дневната од 19 до 25 степени.

Во недела кон крајот на денот почнувајќи од запад облачноста ќе се зголемува и со почетокот, а и во текот на следната работна недела, времето ќе биде променливо облачно и посвежо со локални врнежи од дожд, а повремено и со умерен интензитет. На повисоките планини можен е и повремен снег. Дневната температура ќе бележи опаѓање, па така во понеделник се очекува да се движи од 14 до 20 степени, а најниска во вторник од 12 до 18 степени.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Зошто се прават мекици и зошто мајките не се присутни?

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата

Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео)

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

ВИДЕО: Вистинска „магија“ со која ќе ги воодушевите децата – ви треба лубеница

singlepost_text