Гибаница со шампињони (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Гибаница со шампињони (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Одлично оди со јогурт или кисела павлака…

Состојки:

 • 500 гр кори
 • 250 гр сирење
 • 350 гр шампињони
 • 3 лажици кисела павлака
 • 1 главица кромид
 • 300 мл млеко
 • 3 јајца за фил + 2 јајца за премачкување
 • масло
 • кисела вода
 • сол
 • бибер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text