Израдувајте ги најмладите: Еве како да направите светликави велигденски јајца! (ВИДЕО)

Израдувајте ги најмладите: Еве како да направите светликави велигденски јајца! (ВИДЕО)

Ќе уживате и вие и вашите деца пред Велигден!

Јајцата „Галаксија“ се интересна идеја на Џесика Жоасин која на својот блог опишува подготовки за Велигден.

Оваа техника на бојадисување јајца се препорачува само доколку јајцата не ги јадете – можете да декорирате дрвени јајца или оние од стиропор.

Исто така, може да употребите и пластични јајца.

Погледнете го видеото и уживајте во подготовките за празникот!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text