ВИДЕО: Помфрит без масло – здрава варијанта на омилениот вкус

ВИДЕО: Помфрит без масло – здрава варијанта на омилениот вкус

Направете помфрит без масло или маргарин. Секако ,помфритот само по себе не е здрава храна, но може да се направи на еден поздрав начин.

Состојки:

  • 3-4 компири 
  • сол 
  • зачини 
  • 1 белка

 

 

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text