Спремете совршена скара: Пет грешки кои сите ги правиме

Спремете совршена скара: Пет грешки кои сите ги правиме

Сите сакаме совршена скара, пиво и дружење со пријателите, а со оглед на тоа дека доаѓаат Први мај и многу празници и продолжени викенди, ви посочуваме каде најчесто грешите со скарата и како да ги избегнете грешките и да направите совршенство.

ЗАБОРАВАТЕ НА МАРИНИРАЊЕ

Скарата ќе има многу подобар вкус ако ја ставите во масло и зачини неколку часа пред подготовката, а се препорачува и малку лимонов сок или оцет.

 ДОВОЛНО МАСЛО Е РЕШЕНИЕ ЗА СЕ

Секогаш користете доволно масло за скарата да не лепи.

 НЕ ГО ПРЕВРТУВАЈТЕ ПРЕМНОГУ МЕСОТО

Поубаво е што помалку да го поместувате и вртите месото, иако тоа може ви изгледа чудно. Аромата одозгора се добива кога месото се пече подолго време на иста температура.

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

singlepost_text