САЛАТАТА Е ВКУСНА НО ОВА: Мимоза торта

САЛАТАТА Е ВКУСНА НО ОВА: Мимоза торта

Направете мимоза торта по рецептот за вкусната салата, со крекери кои совршено го надополнуваат вкусот.

Ова е се што ви треба за деликатес:

 

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

singlepost_text