Месецот „Луда Марта” си оди – еве што не чека со времето

Месецот „Луда Марта” си оди – еве што не чека со времето

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во југозападните делови на земјава ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од северен правец.Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 15 до 22 степена.

Во Скопје претпладне сончево со умерена облачност, а попладне ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 22 степена.

Во наредните денови не се очекува значителна промена на времето. Ќе биде претежно стабилно и суво, но локално, особено во вторник и в среда, ќе има повремени локални врнежи од дожд и пад на темпертурата.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Зошто се прават мекици и зошто мајките не се присутни?

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата

Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео)

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

ВИДЕО: Вистинска „магија“ со која ќе ги воодушевите децата – ви треба лубеница

singlepost_text