Домашна маска за сува коса – ви треба една намирница, ќе се зачудите што

Домашна маска за сува коса – ви треба една намирница, ќе се зачудите што

Нема да верувате, но за да имате сјајна коса ви треба само путер.Иако е масна намирница, путерот со својата масленост, ќе ја направи вашата коса здрава и цврста.

Нанесете малку путер на цела коса, оставете да делува половина час и измијте.

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

singlepost_text