Совршено за пријатели и пиво: Домашен чипс од компири

Совршено за пријатели и пиво: Домашен чипс од компири

Ако сакате супер мезе за со пријатели или за со ладно пиво, за со вашата омилена серија, ви нудиме рецепт за домашен чипс од компир.Ова е подготовката:

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

singlepost_text