Овие намирници не прават уште повеќе гладни

Овие намирници не прават уште повеќе гладни

Познато ви е чувството кога јадете многу а сте гладни? Еве зошто е тоа така:

Помфритот е меѓу намирниците кои не прават погласни. Полни се со скроб, но тешко ќе ве заситат.

Тестенините го зголемуваат нивото на гликоза во крвта  и така чувствувате повеќе глад.

Овошен јогурт – одличен е со калциумот за коските и забите, но има шеќер, а тој ќе ве засите брзо и ќе ви направи да бидете за брзо време гладни.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

singlepost_text