Лисната пита од спанаќ и сирење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Лисната пита од спанаќ и сирење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Освен што изгледа прекрасно, оваа пита е и многу вкусна…

Состојки:

 • 800 гр брашно
 • 400 мл топла вода
 • 2 лажички квасец
 • 1 лажичка шеќер
 • 180 мл масло
 • 450 гр маргарин
 • 300 гр сирење
 • 3 јајца
 • 300 гр спанаќ
 • 1 жолчка
 • 1 лажица млеко

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text