Го зајакнува организмот, топи килограми и лесно се прави: Сите „полудеа“ по оваа лимонада! (ВИДЕО)

Го зајакнува организмот, топи килограми и лесно се прави: Сите „полудеа“ по оваа лимонада! (ВИДЕО)

Лимонот е вистинско злато од природата, па освен што е најголем извор на витамин Ц, тој е и совршен за детоксикација на организмот! Но, што се случува во нашиот организам кога ќе испиеме комбинација од лимон и лековито чиа семе?

Чиа семето е познато како семе на здравјето, бидејќи ја враќа силата на телото и го зајакнува имунитетот. Меѓутоа, еден од најважните ефекти е што чиа семето го забрзува метаболизмот и помага при слабеење. Ова семе е богато со омега 3 киселини, а е идеално за сите кои се хранат здраво!

Оваа напивка е енергетска бомба бидејќи вашето тело после само една чаша ќе почувствува бран енергија и сила!

Состојки:

  • 1 шолја вода
  • 1 исцеден лимон
  • 1 лажичка јаворов сируп
  • 1 лажичка чиа семе

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки измешајте ги и оставете ги да отстојат во чаша 10 минути. Потоа слободно препуштете се на уживање во природната енергетска напивка.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text