Наутро температурите под нула – потоа вистинска пролет

Наутро температурите под нула – потоа вистинска пролет

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната од 14 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската до минус еден, а дневната ќе достигне до 20 степени.

Во четврток ќе дува умерен до засилен северен ветер, а облачноста постепено ќе се зголемува. Во петок во југосточните делови ќе има слаб дожд. За време на викендот ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

singlepost_text