Вкусен сок со кој губите килограми? Можно е, пробајте!

Вкусен сок со кој губите килограми? Можно е, пробајте!

Освен што е здрав, овој сок е полн со пектин кој му овозможува на телото да го регулира варењето.

Покрај витаминот Ц, грејпфрутот содржи витамини А, Б, Д, Е, калциум, магнезиум, цинк, бакар, железо и фосфор. Има антибактериски својства и исто така содржи антиоксиданси.

Ова овошје во комбинација со мед е вистински еликсир кој ќе ви помогне да ја одржите убавината и здравјето, а ќе ви помогне и во согорувањето калории.

Состојки:

  • 1 грејпфрут
  • 1 лажица мед

Начин на подготовка:

  1. Излупете го грејпфрутот, исечете го на ситни парчиња и ставете го блендер заедно со мед. Мешајте додека не добиете хомогена смеса.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?