Шарени обланди (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Шарени обланди (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Десерт кој ќе го обожавате. Едноставна и лесна подготовка за највкусните шарени обланди!

Состојки за црн дел:

  • 6 белки
  • 12 лажици шеќер
  • 100 гр растопено чоколадо
  • 280 гр мелени бисквити

Состојки за жолт дел:

  • 6 жолчки
  • 250 гр шеќер
  • 2 кесички ванилин шеќер
  • сок од половина лимон
  • 250 гр маргарин

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Најдобар рецепт за домашен чизкејк

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет

 

singlepost_text