Сите јадеме кикирики со пиво а е погрешно! – не го мешајте ова

Сите јадеме кикирики со пиво а е погрешно! – не го мешајте ова

Иако сите сакаме со кикирики да земеме пиво, па дури и во сите кафичи го служат тоа, оваа комбинација е погрешна!

Кикириките имаат голема количина витамин Б, Е, и Д, и минерали како натриум, калиум, калциум, манган и фосфор.

Од друга страна, алкохолот ги уништува хранливите состојки, па затоа не ги правете овие комбинации.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

singlepost_text