Лимонада диета: Совршено пред летото, топете килограм на ден

Лимонада диета: Совршено пред летото, топете килограм на ден

Општо е познато дека лимонот помага во губење на килограмите, но и е делотворен за отстранување на вишокот маснотии во крвта. Оваа диета ќе ви помогне значително да ја намалите телесната тежина:

Состојки:

 • 8 чаши вода
 • сок од 6 лимони
 • ½ чаша мед
 • мраз неколку коцки
 • 10 листови од нане

 

 

Подготовка:

 1. Затоплете ја водата, но не треба да зоврие или да биде врела. Не повеќе од 60 степени. Додадете ги сите состојки и оставете смесата да отстои во фрижидер неколку часа. На крај се цеди и пијалокот е готов. Секоја чаша се пие со по една коцка мраз, бидејќи организмот троши дополнително енергија за да ја затопли студената храна или пијалоци.
 2. Пред појадокот се пие една чаша од лимонадата. Појадокот се состои од овошна салата по избор. Во 11 часот се пие втората чаша лимонада во комбинација со неколку непечени бадеми како ужинка.
 3. За ручек имате едно варено јајце и марула салата зачинета со маслиново масло и јаболков оцет кој исто така ги топи масните клетки.
 4. Во 16 часот треба да испиете уште една чаша од лимонадата и едно овошје по избор.
 5. За вечера имате риба или бело пилешко на скара и сезонска салата по избор.
 6. Два часа пред легнување се пие уште една чаша од лимонадата.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text