ЛЕКАРИТЕ ЈАСНИ: Оваа храна ги убива лицата со висок притисок – НИКАКО не ја јадете

ЛЕКАРИТЕ ЈАСНИ: Оваа храна ги убива лицата со висок притисок – НИКАКО не ја јадете

Стручњаците и лекарите предупредуваат дека оние лица кои имаат проблеми со висок крвен притисок, треба да избегнуваат одреден вид на храна, која буквално може да им го скрати животот.Според Американскиот Центар за контрола и превенција на болести, крвниот притисок е тивок убиец за кој не знаат многу луѓе. Ако патите од овој проблем, ова е листа на намирници кои никако не смеете да ги јадете:

Кифли и пецива

Сувомесни производи

Пица

Пилешко

Супа од кесе

Тие содржат голема количина натриум која е опасна за лицата со висок притисок.

Заштитете се себе си.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со грозје против брчки

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text