Бидете домаќинка со најуникатни велигденски јајца – супер идеја за кујната

Бидете домаќинка со најуникатни велигденски јајца – супер идеја за кујната

Доаѓа големиот празник Велигден, доаѓа и вапцањето јајца. Освен вообичаените и симболични црвени јајца, секоја домаќинка сака да направи што покреативни и поубави велигденски јајца, а еве една генијална идеја за тоа.

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text