Овој чај е спасот: За замастен црн дроб и камен во жолчка

Овој чај е спасот: За замастен црн дроб и камен во жолчка

Магарешкиот трн е растение кое помага за тешки заболувања и болки во организмот.

Помага за проблеми со замастен црн дроб, за тешки заболување и камен во жолчката.

Делува позитивно за регенерирање нови клетки.

Главни лековите состојки на магарешкиот трн се тирамин и хистамин.

Повеќе вести на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

singlepost_text