Совршен доручек за на работа

Совршен доручек за на работа

Крајно време е да кажете НЕ на брзата храна, а да почнете да водите сметка за доручекот.

Избегнувајте путер кифли, масни пити, хамбургери…

Ако ви дозволува природата на работата, понесете од дома здрав оброк. Понесете еден портокал и едно јаболко, а може и интегрална кифла.

Одвојте малку време и направете си свежа салата, која ќе ве освежи и расони.

Од дома, исто така, можете да подготвите и палачинки од житарици и да ги понесете на работа во пластична кутија.

Палачинките направете ги така што ќе сомелите снегулки од житарици во млин за кафе, ќе додадете малку млеко и јајца и ќе ги испржите како палачинки.

Можете да ги јадете без прелив, тенко намачкани со лесно сирење или во комбинација со свежо овошје.

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text