Испржи месо па ги стави макароните – СОЧНИ ТЕСТЕНИНИ, НЕМА ПОВКУСНИ

Испржи месо па ги стави макароните – СОЧНИ ТЕСТЕНИНИ, НЕМА ПОВКУСНИ

Испржи месо, додаде зеленчук, па стави варени макарони.Резултатот, фантазија од италијанската кујна.

Рецепт кој брзо се прави, а мора да го пробате:

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text