Малку поинаков десерт: Баклава птичјо гнездо

Малку поинаков десерт: Баклава птичјо гнездо

За сите љубители на баклава ова е вистинскиот десерт!

Состојки:

  • 1/3 пакување кори
  • 50-70 гр ореви
  • кисела вода
  • масло за премачкување
  • 1 шолја шеќер
  • 1 шолја вода за преливање
  • 1 парче лимон

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Чоколадна баклава

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text