ПОВЕЌЕ ОД ТОРТА: Карамелизираше банани, доби ФАНТАЗИЈА

ПОВЕЌЕ ОД ТОРТА: Карамелизираше банани, доби ФАНТАЗИЈА

Сите знаеме колку се вкусни карамелизирани банани, но ова е повкусно и од тоа.

Неколку додатоци прават повеќе од торта:

 

Banana Fosters Upside Down Cake! Omg! vc: @tiphero Snapchat : foodyfetish

A post shared by @foodyfetish on

 Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

 

singlepost_text