Нема да верувате: Направете чај од какао – бомба полна здравје

Нема да верувате: Направете чај од какао – бомба полна здравје

Направете бомба полна здравје во чаша. Чај од какао е и здраво и вкусно задоволство.

Состојки:

  • 1 лажица какао во зрна
  • 1 шолја врела вода

Подготовки:

  1. Зрната се печат 15 минути на 200 степени, па се мелат, а потоа се ставаат во врелата вода.
  2. Можете да ставите шеќер.
  3. Можете да додадете и зачини по избор.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате