Деликатес од салата: Ситна салата со леќа

Деликатес од салата: Ситна салата со леќа

Направете вкусна и здрава ситна салата со леќа.

Состојки:

  • 150 гр леќа
  • 200 гр сецкани печурки
  • 1 марула
  • маслиново масло
  • балсамико
  • зачини

Подготвка:

  1. Леќата се мие и вари, додека да омекне.
  2. Се пржат печурките, па се ставаат зачини по избор.
  3. Се мие марулата, ситно се сече, па се додаваат во сад со марулата и леќата и печурките, па се става маслиново масло и зачини.
  4. Послужете ја ладна.

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

 

 

 

singlepost_text