БРЗО И ЛЕСНО: Ролат со банани на поинаков начин (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

БРЗО И ЛЕСНО: Ролат со банани на поинаков начин (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За десерт подгответе вкусен и лесен ролат со банани. Брзо се прави, а состојките веројатно веќе ги имате во кујна.

Состојки:

  • 2 кесички пудинг
  • 500 мл млеко + 300 мл
  • 50 гр маргарин
  • 2 лажици шеќер
  • 200 гр пишкоти
  • 2 банани
  • шлаг за декорација

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со грозје против брчки

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text