ВКУСНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Топчиња со туна

ВКУСНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Топчиња со туна

Овие исклучително пикантни топчиња послужете ги како предјадење!

Состојки:

 • 225 гр свежо кравјо сирење
 • 1/2 шолја туна од конзерва
 • 50 гр мајонез
 • малку босилек
 • малку рузмарин
 • бибер
 • 100 гр пржени бадеми, лешници или сусам

Начин на подготовка:

 1. Во исцедената туна ставете кравјо сирење и добро измешајте.
 2. Во оваа смеса додајте мајонез, зачини и бибер по желба и сè добро соединете додека не добиете густа маса, од која ќе добиете 24 топчиња.
 3. Извалкајте ги топчињата во пропржен сусам (или пропржени сечкани бадеми и лешници).
 4. Пред послужување оставете ги топчињата на еден час во фрижидер.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text