Мултивитаминска напивка со куркума

Мултивитаминска напивка со куркума

Овој пијалак е вистинска ризница на лековити состојки, а се прави многу едноставно!

Состојки:

  • 1 лажица куркума во прав
  • 5 см корен ѓумбир
  • 5 моркови
  • 2 лимони
  • 1 портокал
  • 1 краставица

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги цитрусите, како и морковите и ѓумбирот. Сè ставете во блендер и изблендирајте!
  2. За најдобри резултати, земајте ја напивката половина час пред утринскиот оброк.

Прочитај повеќе:

ВИДЕО: Како изгледала последната свечена вечера на Јосип Броз Тито

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text