Салото на бутовите и стомакот ќе исчезне: Моќен напиток со бибер

Салото на бутовите и стомакот ќе исчезне: Моќен напиток со бибер

Направете моќен напиток со бибер за губење на салото на стомакот и бутовите, најкритичните зони со кои сите мака мачиме.

Состојки:

  • ¼ лажички бибер
  • 5 листа спанаќ
  • малку магдонос
  • ½ шолја тропско овошје
  • сок од лимон
  • 2 дл павлака

 

 

Се се става во блендер. Се пие како меѓуоброк.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

singlepost_text