Егзотика на трпеза: Торта со ананас од конзерва

Егзотика на трпеза: Торта со ананас од конзерва

Направи крем, стави ананас од конзерва и доби супер вкусна торта. За пролетните денови кои следат, супер уживање, супер вкус и супер изглед.

 Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text