За да ПУКАТЕ од енергија и здравје: Смути на денот!

За да ПУКАТЕ од енергија и здравје: Смути на денот!

Направете вкусно и здраво, а воедно и освежително смути за почеток на денот. Ќе ве подготви за сите предизвици во текот на денот и за работните обврски.

Состојки:

  • 1 шолјичка спанаќ
  • ¼ шолји грашок
  • 1 банана
  • ½ јаболко
  • ½ шолја боровинки
  • 1 мала лажичка какао
  • малку цимет
  • 1 лажичка мед
  • Млеко од бадеми 2-3 мали лажички

Се се става во блендер и се меша, се пие рано наутро.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со грозје против брчки

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории