Мафини ружи со сирење (ВИДЕО)

Мафини ружи со сирење (ВИДЕО)

Ќе уживате во овие вкусни залаци…

Состојки:

  • 700 гр брашно
  • 2 јајца
  • 1 рамна лажица сол
  • 350 мл млеко
  • 1 шолја масло
  • 200 гр сирење
  • 1 јајце за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text