„Купус” кифлички – ФАНТАЗИЈА од пециво

„Купус” кифлички – ФАНТАЗИЈА од пециво

Вкусни, меки како душа и со преубава миризба.
Со малку состојки направете купус кифлички.

Состојки:

  • 0,5 дл млеко
  • 1 маргарин
  • 1,5 дл масло
  • 1 лажиче шеќер
  • 3 жолчки
  • брашно
  • 1 жолчка за премачкување
  • масло и сусам за одозгора

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

singlepost_text