БОЕМСКО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Рецепт за кафанска проја

БОЕМСКО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Рецепт за кафанска проја

Послужете ја како предјадење или како доручек со кајмак или јогурт.

Состојки:

 • 250 гр пченкарен гриз
 • 250 гр пченично брашно
 • 1 кесичка прашок за пециво
 • 3 јајца
 • 400 гр дробено сирење
 • 400 мл јогурт
 • 200 мл масло
 • малку сол

Начин на подготовка:

 1. Загрејте ја рерната на 200 степени.
 2. Добро измешајте ги сите состојки и ставете ја смесата во плех обложен со хартија за печење.
 3. Печете околу половина час.

Послужете и уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

singlepost_text