Ова е најдобро време за во организмот да внесете одредени намирници!

Ова е најдобро време за во организмот да внесете одредени намирници!

Колку пати досега сте прочитале или слушнале дека на пример портокалите најдобро е да се јадат наутро, а никако навечер?

Постојат уште многу примери за намирници за кои нутриционистите препорачуваат да не се јадат во одредено доба од денот.

Поради тоа ви донесуваме едно многу интересно видео. Погледнете и откријте во кое доба од денот е најдобро да се јадат одредени намирници и зошто.

Видеото е направено така што објаснува кои се здравствените придобивки на некои намирници и со самото тоа зошто одредено доба од денот е најдобро за нив.

Погледнете го видеото и научете нешто ново:

 

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text