Највкусниот десерт: Направете ролована баклава

Највкусниот десерт: Направете ролована баклава

Лесно, едноставно и навистина вкусно.На каналот на Практична жена се појави рецепт за Ролована баклава.

Ова е постапката и потребните намирници:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text