ФАНТАСТИЧЕН ВКУС: Рижото со спанаќ

ФАНТАСТИЧЕН ВКУС: Рижото со спанаќ

За следниот ручек направете си фантастичен прилог – рижото со спанаќ по рецептот на Милица Михаиловиќ.

Состојки:

  • 2 шолји ориз
  • кромид
  • 400 гр спанаќ
  • 500 мл вода
  • сол
  • бибер
  • 2 лажици масло

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнет ананас со ориз и пилешко

Пудинг од ориз

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак

singlepost_text