Пикантно крцкаво пилешко – БОМБА за љубителите на месо

Пикантно крцкаво пилешко – БОМБА за љубителите на месо

Ова е специјалитет на Баба! На каналот на Бабина кујна може да најдете рецепт за луто крцкаво пилешко.

Состојки:

 • 400 гр пилешко филе
 • 50 гр ѓумбир
 • 4 лажици соја
 • 1 јајце
 • ½ лажички бибер
 • 4 лажици густин
 • масло
 • 4 чешниња лук
 • 1 младо лукче
 • 1 главица кромид
 • 1 зелена пиперка
 • 1 црвена пиперка
 • 1 лажица црвен пипер
 • 1 лажица лута пиперка
 • 1 лажица оцет
 • 1 лажица мед
 • 2 лажици вода

 

 

 

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Прочитај повеќе вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text