ПИЦА ТОРТА БЕЗ ТЕСТО: Веднаш ќе се фатите за работа! (ВИДЕО)

ПИЦА ТОРТА БЕЗ ТЕСТО: Веднаш ќе се фатите за работа! (ВИДЕО)

Совршена идеја за оние кои не можат да им одолеат на вкусот на пицата! Ви претставуваме рецепт за пица торта која се прави за 15 минути.

Без правење тесто, купување подлога и многу труд, оваа пица се прави од тост леб. Овој генијален рецепт е дело на бразилската блогерка Камила Масуло, а набрзо целиот интернет почна да ја прави оваа сочна и неодолива пица торта.

Состојки:

  • 500 гр тост леб
  • 350 гр кечап
  • 400 гр моцарела
  • 400 гр шунка
  • 250 гр сос од сирење

Начин на подготовка:

  1. Во округол плех или калап наредете тост леб како што е прикажано на видеото, па преку намачкајте кечап и сос од сирење. Наредете шунка, а потоа моцарела.
  2. Целата постапка повторете ја уште два пати до врвот на плехот.
  3. Последниот слој треба да биде од моцарела, сос од сирење и на крај оригано.
  4. Пицата печете ја на 180 степени 15 минути.

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење