Необична диета: Јадете што и колку сакате а слабеете

Необична диета: Јадете што и колку сакате а слабеете

Во пресрет на летото сите се загрижени за вишокот килограми па се почесто луѓето бараат диети кои се ефикасни а лесни.Оваа диета се заснова на принципот дека можете да јадете што сакате и колку сакате во одреден интервал од 8 часа во текот на едно деноноќие.

На пример, од 10 до 18 часот јадете што сакате и колку сакате, а останатите 16 часа не јадете ништо.

Диетата 8 часа е една од најпопуларните диети на светот поради едноставниот принцип на кој се заснова. Не бара многу планирање, купување и готвење на специјална храна, броење калории и сл. Едноставно, можете да јадете што сакате и колку сакате во одреден интервал од 8 часа во текот на едно деноноќие. На пример од 10 до 18 часот јадете, а останатите 16 часа постите, односно не јадете. Се смета дека на овој начин ќе го забрзате метаболизмот и ќе го согорите вишокот масти, а ако сакате да постигнете уште подобри резултати, определете се за здрава, не масна храна која ќе ви обезбеди повеќе хранливи материи и енергија, а помалку калории.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text