„Бинго торта”

„Бинго торта”

Супер вкусна, лесна и брза Бинго торта по рецептот на Баба, за супер денови дома, и за специјални гости.

Ова е се што ви треба, како и начинот на кој се подготвува:

 

 Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text