ВКУСНА ПИТА: Од млада блитва и сирење

ВКУСНА ПИТА: Од млада блитва и сирење

Подгответе вкусна пита од блитва и сирење на која никој нема да остане рамнодушен…

Состојки:

  • 650 гр брашно
  • 1 рамна лажица сол
  • 480 мл вода
  • 300 гр блитва
  • 200 гр сирење
  • 2 јајца
  • 1/2 маргарин

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text