ЈА УБИВА ДЕБЕЛИНАТА: Лажиче од овој зачин на ден и ќе ослабете до 15 килограми

ЈА УБИВА ДЕБЕЛИНАТА: Лажиче од овој зачин на ден и ќе ослабете до 15 килограми

Гладувањето не е најдобар избор за слабеење, наместо да се мачите сами себе, ви нудиме поедноставен начин да бидете во топ форма.Според едно истражување во Иран, жени кои имале проблем со дебелината, ослабнале со помош на зачинот кумин ослабнале и се довеле во форма, а секако тоа влијаело и на нивното здравје.

Куминот е билка со силен мирис, потекнува од Египет и се користи и како зачин и како лек.

Има горчливо лут вкус и помага бидејќи е извор на железо, извор на енергија, јакнење на имунитетот.

Исто така, добар е за варење на храната и болки во стомакот.

Куминот се препорачува и за жени кои се во менструален циклус бидејќи ги ублажува болките.

Куминот е добар за слабеење. Со него можете за месец да изгубите до 15 килограми.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со грозје против брчки

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text