Еве зошто оваа САЛАТА ќе стане ваше омилено јадење (ВИДЕО)

Еве зошто оваа САЛАТА ќе стане ваше омилено јадење (ВИДЕО)

Ваквите салати се богати со витамини, но и протеини, па се идеални како оброк.

Дали сакате свеж зеленчук, зачини и месо? А, некое брзо јадење кое е хранливо, но не и калорично?

Тогаш оваа салата е баш за вас. Подгответе 2 поголеми парчиња бело месо, зеленчук кој го имате во фрижидер, зачини, сол, масло и бибер. Забавата може да почне.

Исто така, ова видео може да ви послужи како инспирација и ако немате некоја намирница, можете да ја изоставите или да додадете по свој избор.

Ви предлагаме да го погледнете видеото и да го направите ова вкусно јадење.

Послужете со тост леб.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text