ВИДЕО: Не е само за готвење – зеде оцет и направи чуда

ВИДЕО: Не е само за готвење – зеде оцет и направи чуда

Оцетот е многу корисен во домот и тоа не само за салати. Погледнете го видеото и дознајте за што се може да послужи.Ние ви ги предложуваме овие 10 работи.1.Можете да ги отпушите затнатите цевки.

2.Ги брише лепливите остатоци од стаклените и други површини.

3.Ги отстранува непријатните мириси.

4.Третина оцет и две третини вода,со неколку капки детергент за перење садови, е феноменален раствор за чистење на елементите во бањата и кујната. Можете да користите и распрскувач.

5.Направете замка за винските мушички од јаболковиот оцет и фолија.

6.Четвртина оцет и четвртина вода во распрскувач помага да се исправат изгужваните алишта.

7.Ако мачката ви гребе по каучот, попрскајте малку оцет  по него.

8.Сипете малку оцет во вазната со цвеке. Цвекето подолго ке трае.

9.Со мека крпа и малку оцет совршено ке ги исчистите очиилата за сонце.

10.Решете го проблемот со каменец на садовите така што кратко ќе провриете вода со оцет.

 Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

singlepost_text