Лазања пита со кашкавал (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Лазања пита со кашкавал (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Подгответе неодолива лазања пита со кашкавал кој се развлекува…

Состојки:

 • 250 гр макарони
 • 300 гр месо
 • 120 гр путер
 • 1 главица кромид
 • 50 мл бело вино
 • 100 мл сок од домати
 • сол
 • бибер
 • 200 гр кашкавал
 • 400 м млеко
 • 3 јајца
 • 3 рамни лажици брашно

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

singlepost_text