Со овие две намирници забите ќе блескаат – избелете ги природно

Со овие две намирници забите ќе блескаат – избелете ги природно

Сигурно сите сакате да имате блескава насмевка и бели заби, меѓутоа, дали поради генетиката или начинот на исхрана, тоа не е секогаш можно.Овој рецепт помогнал на многумина, па се надеваме дека и на вас, но треба да биде трпеливи и истрајни.

Познато е дека кокосовото масло и куркумата се многу здрави, но кога се комбинираат заедно даваат идеален гел за избелување на забите. Потребно е да ги измешате, за еден третман користете пола кафена лажичка кокосово масло и третина лажичка куркума. Доколку ви е полесно можете да додадете и паста за заби и така да го користите.

Ова можете да го користите секој ден, додека не постигнете сакани резултати. После тоа ќе биде доволно еднаш до два пати неделно, поради одржување на белината.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со грозје против брчки

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

singlepost_text