Утре почнува пролетта: Еве какво ќе биде времето

Утре почнува пролетта: Еве какво ќе биде времето

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб дожд во северните делови. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.Утринската температура ќе се движи од минус три до седум, а дневната од 13 до 20 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со слаб дожд и со умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 17 степени.

До крајот на работната недела времето ќе биде стабилно и потопло, освен во вторник кога повторно ќе има услови за слаб локален дожд. Дневната температура ќе биде во благ пораст.

Повеќе на Готви.мк:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

singlepost_text