ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОБАЈТЕ ГИ: Кифлички од кори

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОБАЈТЕ ГИ: Кифлички од кори

Едноставни за подготовка, а со фантастичен вкус. Направете ги овие кифлички од кори и ќе бидете воодушевени од нивниот вкус.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 500 гр кори
  • 1 лажичка сол
  • 1 шолја кисела павлака
  • 1 шолја јогурт
  • 350 гр ситно сирење
  • 50 мл масло

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text